
Що відбуватиметься в межах Міжнародного фестивалю фізичного театру Mime Wave Festival 2019?
Крім унікальних вистав від різних mime-шкіл, особливою подією на фестивалі стане проведення Академії, в рамках якої відбудуться відкриті майстер-класи та лекції від міжнародних експертів, а також виступи мім-шкіл з Амстердама, Стокгольма та Києва. Фестивальна Академія відбуватиметься у креативній спільноті IZONE.
Для театральних менеджерів та перформерів відбудеться курс «Інтенсив з театрального менеджменту», на якому буде обговорюватись творчий етап створення вистави, а також менеджмент, фінансування, реалізація, планування. В кінці курсу відбудеться пітчинг проектів і двоє учасників програми матимуть можливість отримати коучинг проектів та поїздку в Амстердам для ознайомлення з актуальними театральними тенденціями.
Програма Фестивальної Академії
________________________________
15 червня, субота, 16:00-18:00
Двері креативної спільноти IZONE будуть відкриті для всіх поціновувачів фізичного театру. Відкриватиме фестиваль його засновниця Анастасія Любченко та один з її менторів, митець та мім з Нідерландів Іде ван Хейнінган. Свою першу театральну групу Іде започаткував ще у 1968 році під час навчання в Амстердамській академії театру, відділення «мім». У 1983 році він заснував Mime Studio у Харлемі, а в 1985 році став директором голландського мім-центру. Пізніше заснував Пересувну академію сценічних мистецтв (Moving Academy for Performing Arts / МАРА) — ініціативу, яка була спрямована на підтримку та розвиток молодих театральних діячів у Східній Європі, у рамках цього проекту Іде працював у Сербії, Румунії, Хорватії та Україні. На відкритті фестивалю він розповість про свій проект.
Креативна спільнота IZONE; 2-й поверх
Вхід вільний
________________________________
16 червня, неділя, 16:30-18:00
Лекція Каріни Холли: Життя мім-акторки та режисерки
Каріна Холла — нідерландська «королева міму», режисерка та акторка. Належить до першого покоління мім-акторів. У 1985 році отримала нагороду VSCD Mime Prize. У своїх перформансах Холла надихається нетиповими постатями в історії образотворчого мистецтва, кіно та літератури.
Креативна спільнота IZONE; 4-й поверх
Вхід вільний
______________________________
17 червня, понеділок, 19:00 - 21:00
15 min of glory
Серія пітчингів театральних ініціатив та проектів
Креативна спільнота IZONE; 4-й поверх
Вхід вільний
________________________________
18 червня, вівторок, 18:00 - 19:30
Лекція з фандрейзингу.
Низка презентацій грантових програм для театральних діячів. Відвідувачі дізнаються про можливості фінансування своїх проектів, процедуру подачі документів та моменти, на які експертна комісія звертає особливу увагу.
Креативна спільнота IZONE, 1-й поверх
Вхід вільний
________________________________
22 червня, субота, 12:00 - 14:00
Дискусія жінок-експертів, презентація мім-шкіл.
Презентація трьох мім-шкіл, які проведуть жінки-режисерки. Серед спікерів: Люс ван дер Плігт (Loes van der Pligt) — мім-режисерка Амстердамської академії театру та танцю / Amsterdam Academy of Theater and Danc, Лена Стефенсон (Lena Stefenson) — мім-акторка та режисерка-хореографка Стокгольмського університету мистецтв / Stockholm University of the Arts, Наталія Ужвенко — завідувачка кафедри пантоміми Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв.
Креативна спільнота IZONE, 1-й поверх
Вхід вільний
______________________________
15 червня - 22 червня
Інтенсив з театрального менеджменту.
Інтенсив з театрального менеджменту розроблений для тих, хто має намір створювати та реалізовувати театральні проекти, бути активним посередником між театральними діячами та громадськістю, формувати та розвивати театральне середовище зсередини. Програма інтенсиву передбачає роботу з основами менеджменту проектів, концепцією та плануванням, пошуком фінансування та спонсорської допомоги. Учасники інтенсиву отримають розуміння функціонування театральної системи України, дізнаються про всі етапи створення проекту від стадії формування ідеї до фінальної реалізації, працюватимуть з текстами та зображеннями та познайомляться з важливими діячами театрального середовища України та закордону (Іде ван Хейнінген та Каріна Холла з Нідерландів, Жан Даніель вон Лерберг / Швейцарія, Лена Стефенсон / Швеція, Андрій Палатний / Україна та інші). В межах інтенсиву передбачається від 10 до 16 місць, з яких 50% відведено для менеджерів та 50% для перформерів. В останній день інтенсиву експертна комісія на основі результатів пітчингу обере два учасники, яким буде надано підтримку в організації подорожі до Амстердама, щоби познайомитись з тамтешнім театральним середовищем.
Креативна спільнота IZONE; 4-й поверх
Участь за умовами Open Call - https://izolyatsia.org/ua/project/mime-wave-festival/mime-wave-intensive-program/
Навчання безкоштовне, для участі в інтенсиві потрібно заповнити анкету до 17 травня.
Головний організатор фестивалю нідерландська організація Mime Wave, за підтримки Сulture Bridges Programme.
Програма та детальна інформація про фестиваль - http://www.mimewave.com
та на Facebook сторінці - https://www.facebook.com/mimewavefestival